Vyhlášení Grand prix historických automobilů

Premiérový ročník GRAND PRIX historických automobilů byl v úterý 10. prosince 2019 završen slavnostním galavečerem s předáváním cen a zhodnocením první sezóny. Putovní pohár prezidenta Autoklubu ČR obdržel Jan Profeld, který zvítězil v absolutním pořadí.

Šampionát vznikl ze společné iniciativy pořadatelů tradičních veteránských podniků a Autoklubu ČR. Jako poděkování za spolupráci je pamětní plaketou ocenil Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR. „Navázali jsme na historii, kdy Autoklub stál u zrodu Zbraslav – Jíloviště a 1000 mil československých. Tento první ročník byl velmi úspěšný, založili jsme novou tradici a máte na tom velkou zásluhu,“ uvedl Jan Šťovíček, když na pódiu předával plakety Marketě Profeldové a Tomáši Kalkusovi za Zbraslav – Jíloviště, Karlu Kupkovi, organizátoru Brno Revival – festivalu rychlosti mezi pavilony, Miroslav Krejsovi za 1000 mil československých, Ladislavu Samohýlovi a Miloslavu Regnerovi za GP Zlín.

Slavnostním galavečerem provázela Barbora Černošková. A slovo oblíbené televizní moderátorky bylo opravdu zasvěcené. Sama totiž startovala v jednom z podniků šampionátu, od klubového domu Autoklubu ČR odjížděla jako spolujezdkyně Markety Profeldové na 1000 mil československých. V kategorii dámských posádek tak obě získaly Pohár Elišky Junkové. Ceny byly rozdány i v dalších kategoriích a dárek obdrželi všichni účastníci GRAND PRIX historických automobilů, kteří přišli na galavečer – autorský tisk obrazu malíře Yuriye Shevchuka.

Text a foto: Autoklub ČR

Akce je realizována s finančním přispěním Středočeského kraje a pod záštitou Ministerstva kultury ČR.

Partneři

  Logo Imofa       Logo_pravnik

Mediální partneři

Veteran Car Club Praha logo

Pořadatelem akce je VETERAN CAR CLUB PRAHA
© 2024 Veteran Car Club Praha