2021 – Závod Zbraslav – Jíloviště 2021: Historické vozy si můžete prohlédnout i vy!

Na náměstí v pražské Zbraslavi dnes odstartuje jeden z nejstarších motoristických podniků v zemi. Již po čtyřiapadesáté v novodobé historii se tam koná závod historických vozidel Zbraslav-Jíloviště o pohár Elišky Junkové.

Na startu jízdy do vrchu se podle organizátorů objeví okolo 150 posádek, mezi nimi i unikáty, například vzácný motocykl české značky Orion nebo automobil Start málo známého českého výrobce motorových vozidel.

První závod Zbraslav-Jíloviště se konal v roce 1908. V roce 1938 byl přerušený kvůli světové krizi a následné válce. O třicet let později jej obnovil Veteran Car Club Praha. O té doby se jezdí nepřetržitě a stal se jedním z nejznámějších podniků historických vozidel v Evropě. Vítěz obdrží putovní pohár věnovaný před lety slavnou závodnicí Eliškou Junkovou.

Akce začne v 10:00 výstavou aut na zbraslavském náměstí, závod veteránů odstartuje ve 13:00 a skončí na vrchu Na Baních nad Zbraslaví. V předválečných letech se závod jezdil až na Jíloviště, v současné době to není již možné, protože trasu protíná dálnice.

Historické vozy se však po skončení závodu hromadně přesunou právě do Jíloviště, kde si je může prohlédnout veřejnost. V neděli bude program pokračovat vyjížďkovou etapou z Jíloviště přes Dobřichovice, Lety a Mořinu do Tuchoměřic.

Zdroj: https://stars24.cz/magazin/auta/30504-zavod-zbraslav-jiloviste-2021-historicke-vozy-si-muzete-prohlednout-i-vy

Akce je realizována s finančním přispěním Středočeského kraje a pod záštitou Ministerstva kultury ČR.

Partneři

  Logo Imofa       Logo_pravnik

Mediální partneři

Veteran Car Club Praha logo

Pořadatelem akce je VETERAN CAR CLUB PRAHA
© 2024 Veteran Car Club Praha